Wręczenie tytułu Człowieka Roku Tygodnika Solidarność, przyjęcie budżetu KK na 2017 rok, składanie kwiatów na grobach żołnierzy wyklętych oraz spotkanie z wicepremierem Mateuszem Morawieckim to najważniejsze punkty obrad dwudniowej Komisji Krajowej odbywającej się w Gdańsku.

Wczoraj związkowcy uczestniczyli w gali nadania prof. Krzysztofowi Szwagrzykowi tytułu Człowieka Roku Tygodnika Solidarność. Przyjmując nagrodę Szwagrzyk zaznaczył, że jest ona nie tylko wyróżnieniem,  ale również zobowiązaniem do dalszej pracy ( relacja z uroczystości  TUTAJ).

W dalszej części obrad członkowie KK przyjęli sprawozadanie finansowe za rok 2016 i przyjęli budżet na 2017 rok. Związkowcy z zadowoleniem przyjęli informację, że 2016 rok był kolejnym rokiem systematycznego zmniejszania deficytu.

Dzisiaj, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych związkowcy złożyli kwiaty na grobach „Inki” i „Zagończyka” na cmentarzu garnizonowym w Gdańsku. O godz. 10.00 rozpoczęło się spotkanie członków KK z wicepremierem Mateuszem Morawieckim.