W dniu 2 marca 2018 r. w gościnnych murach Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Arcbp.A.J. Nowowiejskiego odbyło się Międzyzakładowe Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Delegatów Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Płocku z udziałem 100 delegatów /10 nie dotarło/ i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się:
1. Jerzy Obrębski – Przewodniczący Zarządu Regionu Płockiego NSZZ „Solidarność” w Płocku.
2. Stanisław Szkopek – Przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej
3. Krzysztof Wiśniewski – Dyrektor MKO w Warszawie- Delegatura w Płocku.
4. Wioletta Kulpa – Delegat Prezesa Orlenu ds. społeczności lokalnej.
5. Aleksandra Jadczak – kierownik Oddziału Edukacji Urzędu Miasta Płocka
6. ks. Grzegorz Zakrzewski – Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli
Ks. Grzegorz poprowadził modlitwę w intencji Zebrania, a zaproszeni gości – oprócz informacji o działalności instytucji, które reprezentowali – życzyli udanych obrad i mądrych wyborów władz statutowych związku na kadencję 2018 – 2022.
Nim do nich doszło delegaci wysłuchali m.in. sprawozdań Przewodniczących: z działalności MKOiW /Zarząd/ i Międzyzakładowej Komisji Rewizyjnej oraz podjęli szereg uchwał np.:
– w/s liczby członków Międzyzakładowej Komisji Oświaty i Wychowania
– w/s liczby członków Międzyzakładowej Komisji Rewizyjnej
– powołanie Prezydium MKOiW – scedowanie ustalenia liczby członków Prezydium na
Komisję Międzyzakładową.
Następnie odbyły się wybory:
– Przewodniczącego MKOiW, którym ponownie wybrano kol. Marka Krysztofiaka – mgr
historii, nauczyciela w III L.O. im. Marii Dąbrowskiej, radnego Rady Miasta Płocka.
– pozostałych członków Komisji Międzyzakładowej/ w jej skład weszło ok. 30% nowych
osób/.
– członków MKR
– delegatów na Zebranie Delegatów Regionu Płockiego NSZZ „Solidarność”
– delegatów na Zebranie Delegatów Sekcji Regionalnej Oświaty
W przerwach miedzy głosowaniami i liczeniem głosów delegaci uchwalili również uchwały:
– w/s reprezentowania NSZZ „Solidarność” wobec pracodawcy
– w/s zmian w regulaminie: Struktura organizacyjna MOZPOiW NSZZ „Solidarność” w
Płocku oraz dwa apele do organów prowadzących placówki oświatowo – wychowawcze na
terenie objętym działalnością Organizacji Międzyzakładowej.
– w/s utworzenia „banku informacji” o nauczycielach poszukujących pracy
– w/s ograniczenia górnego zatrudniania nauczycieli
Zebranie zakończyło się podziękowaniem Przewodniczącego MKOiW dla dyrekcji Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości za pomoc w zorganizowaniu Zebrania Delegatów oraz Koncernu Paliwowego Orlen za częściowy sponsoring i tradycyjnym odśpiewaniem hymnu „Solidarności”, po którym nastąpiło wyprowadzenie sztandaru.

mgr Marek Krysztofiak
Przewodniczący Międzyzakładowej