Sprawdzam polityka

– W nadchodzących wyborach o mandat parlamentarzysty ubiega aż 313 dotychczasowych posłów i senatorów. Dzięki naszej kampanii można sprawdzić, jakie podejmowali decyzje w czasie swojej aktywności w parlamencie – mówi Piotr Duda, przewodniczący KK. Dzisiaj w Katowicach podczas konferencji prasowej lider Związku objaśni na czym polega kampania „Sprawdzam polityka”.

– „Sprawdzam polityka” to wiedza. Warto skonfrontować to, co mówią dzisiaj w kampanii wyborczej posłowie, z tym co robili przez ostatnie dwie kadencje – wyjaśnia szef KK – Dobrym przykładem jest tu Ewa Kopacz, która jako premier chce obniżać podatki i podnosić wynagrodzenia Polaków, ale jako poseł głosowała za wydłużeniem czasu pracy osobom niepełnosprawnym, co w istocie zmniejszyło ich dochody i głosowała za nowelizacją kodeksu pracy, która wprowadzając roczny okres rozliczeniowy również znacząco obniżyła  dochody wielu pracowników.

Wystarczy wejść na stronę www.sprawdzampolityka.pl i kliknąć Wybory 2015. Tam można prześledzić aktywność posłów i senatorów w poszczególnych głosowaniach.

– W nadchodzących wyborach o mandat posła lub senatora ubiega się ponad 8 tysięcy kandydatów, z tego aż 313 dotychczasowych – mówi Piotr Duda –  Dzięki tej stronie możemy sprawdzić, jakie decyzje podejmowali w kolejnych głosowaniach. Decyzje, które miały przecież istotny wpływ na nasze życie – dodaje lider Związku i przekonuje, że dzięki takiej wiedzy obywatele będą mogli bardziej świadomie uczestniczyć w wyborach parlamentarnych.