Plakat Rajd do Krakowa

IV Rajd Rowerowy

„Pamięci  Ofiar  Katastrofy Smoleńskiej”

Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” w Płock i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w ZST już po raz czwarty zachęcają wszystkich miłośników  wypraw rowerowych, a szczególnie młodzież, do udziału w Rowerowym Rajdzie „Pamięci  Ofiar Katastrofy Smoleńskiej”.

Rajdem pragniemy uczcić pamięć 96 ofiar katastrofy Smoleńskiej. Zachęcamy grupy rowerowe z całej Polski do udziału w tym przedsięwzięciu. Będzie ono przebiegało na zasadach rajdu gwieździstego. Uczestnicy wyruszą ze swoich miejscowości w kierunku Krakowa.  Miejscem spotkania wszystkich grup będzie Wawel.

Rajd odbędzie się  w dniach 16 – 18. 04. 2015r. W sobotę 18 kwietnia planujemy dojechać do Krakowa (na Wawel), uczestniczyć we mszy świętej, następnie złożymy kwiaty na grobie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

Z Płocka wyruszymy 16 kwietnia o godz. 9.00. Rajd rozpoczniemy złożeniem kwiatów pod tablicą poświęconą katastrofie Smoleńskiej w parafii św. Stanisława Kostki w Płocku i pod tablicą poświęconą  Jolancie Szymanek – Deresz (płocka posłanka na sejm – zginęła w katastrofie) na Starym Rynku. Kolejnym miejscem, w którym złożymy kwiaty, będzie Częstochowa – Jasna Góra.

Dotychczasowe wyjazdy były bardzo udane, a pobyt na Wawelu za każdym razem stanowił niezapomniane przeżycie i ciekawą lekcję historii.

 

Serdecznie zachęcam do udziału w rajdzie.

Leszek Brzeski –  tel. 604976123  e-mail   leszekbr1@op.pl