zamach

„Pozostajemy w głębokim szoku w związku z wydarzeniami w Nicei”- napisał Bogdan Biś, zastępca przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” w liście przekazanym na ręce francuskich związków zawodowych. Jednocześnie podkreślił, że Związek zdecydowanie potępia zamach terrorystyczny we Francji, jak również każdy inny.

„Solidarnośc” przeciwstawia się terroryzmowi. „Nie zgadzamy się na przemoc w żadnej formie” – pisze lider Związku, dodając, że nic nie jest w stanie usprawiedliwić barbarzyńskiego zamachu, w którym giną niewinni ludzie. Wolność jest podstawowym prawem każdego człowieka.

Cała „Solidarność” składa z głębi serca płynące kondolencje i wyrazy szczerego współczucia rodzinom i przyjaciołom ofiar zamachu w Nicei. „Nasze myśli i modlitwy są dzisiaj z Francuzami”- zapewnia Biś.

List został skierowany do zwiazkowców z CFDT, CFTC, CGT, FO oraz UIR-CFDT.

Do ataku doszło w Nicei podczas obchodów święta Dnia Bastylii. Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum zebrany na Promenadzie Anglików. Kierowca strzelał do ludzi. Francuska policja informuje o 80 zabitych i ponad 130 rannych. Wiele spośród ofiar to dzieci.