emerytura

Nowela obniżająca wiek emerytalny powinna zostać uchwalona po wakacjach – zadeklarowała w radiowej jedynce premier Beata Szydło. W porannym programie „Sygnały dnia” zapowiedziała również, że wkrótce rząd przyjmie projekt ustawy o podatku od hipermaketów.

Premier przypomniała, że projekt obniżający wiek emerytalny jest już procedowany w Sejmie i wyraziła opinię, że w najbliższym czasie komisja będzie się nim zajmowała. – Jeśli Sejm będzie pracował zgodnie z przyjętym harmonogramem, to myślę, że po wakacjach ten projekt ustawy powinien być przyjęty – powiedziała.

Premier odnosiła się również do innych zapowiedzi rządu: podniesienia kwoty wolnej od podatku, pomocy „frankowiczom” oraz podatku handlowym. W pierwszym przypadku zapowiedziała, że w związku ze stanem finansów publicznych proces ten będzie rozłożony w czasie. Jeśli chodzi o „frankowiczów”, eksperci prezydenta po raz kolejny będą prowadzić konsultacje. Natomiast nowy, trzeci już projekt podatku handlowego jest w przygotowaniu i również trafi do konsultacji. Premier przyznała, że dwa poprzednie nie były dobrymi projektami.