2 października br. od godziny 17. 00 rozpoczęła się w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku uroczysta gala rocznicowa 40.lecia NSZZ „Solidarność” Regionu Płockiego. W programie wydarzenia znalazły się okolicznościowe przemówienia, wręczono odznaczenia i wyróżnienia państwowe, samorządowe, związkowe. Wzięło w nich udział wielu znamienitych gości min. Piotr Duda Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Zbigniew Leszczyński członek Zarządu ds.Rozwoju PKN Orlen S.A. Konstanty Radziwiłł Wojewoda Mazowiecki, Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek. Przed teatralną sceną zasiedli zasłużeni działacze i liderzy związkowi, parlamentarzyści, politycy, samorządowcy, przedstawiciele miasta i kościoła. Dziękowali oni za 40-lat walki o godność pracownika i o jego prawa. Wystąpił płocki zespołu Anamor a gwiazdą wieczoru był zespól Pectus, który uświetnił uroczystości.
Wydarzenie objęte zostało Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Sponsorem głównym wydarzenia był PKN ORLEN S.A.
Patronami medialnymi obchodów są PetroNews i KRDP.