W tym czasie dramatycznej próby, przed jaką stanęła Ukraina, Polska „Solidarność”  jest razem z narodem ukraińskim. Wykorzystajmy wszelkie nasze możliwości, aby ukraińskie rodziny nie pozostały osamotnione. Okażmy dobre serce i pomóżmy przybyłym m.in. do Płocka rodzinom poczuć się jak w domu.  

Zarząd Regionu Płockiego NSZZ „ Solidarność” w porozumieniu z Działem Sponsoringu Społecznego PKN Orlen  S.A. zwraca się z pilnym zapytaniem do wszystkich naszych Koleżanek i Kolegów związkowców o zorganizowanie pomocy dzieciom w wypełnieniu im czasu wolnego. Potrzebujemy opiekunów, wsparcia medycznego, animatorów, nauczycieli oraz wszystkich chętnych osób, które mogłyby pomóc.

Wsparcie materialne:

Środki higieny osobistej (kremy do rąk i twarzy, żele do kąpieli, szampony, odżywki, oliwki, podpaski, tampony, chusteczki, pasta do zębów, szczoteczki, gąbki, grzebienie, szczotki)

Buty dla kobiet (adidasy, półbuty), klapki, ubrania dla kobiet, koszulki, piżamy, dresy dla kobiet i dzieci, leginsy, bielizna osobista, skarpety, płyny do dezynfekcji, proszki do prania, ręczniki, ścierki, ściereczki.

 Zabawki, piłki, tablice rozkładane dla dzieci, artykuły biurowe, kredki, mazaki, książki w języku ukraińskim, malowanki.

Pomoc materialną można złożyć w siedzibie Regionu Płockiego NSZZ „Solidarność”   Płock, Plac Stary Rynek 5 lok 7  w godz. 8.00 – 14.00

Podajemy dane do wpłat darowizn „Solidarność z Ukrainą” gdzie można wspierać działania Związku na rzecz naszych wschodnich Przyjaciół.

Region Płocki NSZZ „Solidarność”  nr konta:  

                                                        07 1240 3174 1111 0000 2890 0357

Prosimy również o przeprowadzenie  w strukturze naszego związku akcji informacyjno-pomocowej.

Wszystkich ludzi dobrej woli, prosimy o szybkie włączenie się z całą otwartością naszych serc.

Zgłoszenia prosimy kierować  na adres e-mail: sekretariat.plock@solidarnosc.org.pl  , lub telefonicznie: 24/262-88-33 , kom. 883-394-331.

Płocka Solidarność już działa.