Dajemy Wam czas do namysłu, a jeśli nie, to podpalimy Europę! Podpalimy ją w naszych sercach, aby dać odpór tym idiotom, którzy zamykają tysiące miejsc pracy i chcą pozbawić energii elektrycznej miliony Polaków – mówił w piątek w Luksemburgu przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

– Solidarność to piękne słowo, to związek zawodowy, to ludzie ciężkiej pracy, którzy doprowadzili do tego, że żyjemy w wolnej Europie. Proszę się rozejrzeć wokół – to wygląda jakbyśmy byli na granicy polsko białoruskiej – mówił podczas manifestacji w Luksemburgu szef „Solidarności” Piotr Duda.

Jak podkreślił, „kolejnych błędów, tak jak to było w latach 90’, już nie popełnimy, kiedy to Komisja Europejska zamykała w Polsce stocznie, huty i kopalnie”. – Na to już nie pozwolimy! – powiedział stanowczo.

Duda zaapelował także do europejskich urzędników: – Dajemy Wam czas do namysłu, a jeśli nie, to podpalimy Europę! Podpalimy ją w naszych sercach, aby dać odpór tym idiotom, którzy zamykają tysiące miejsc pracy i chcą pozbawić energii elektrycznej miliony Polaków.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” wystosował także krótkie przemówienie do szefa PO i byłego premiera Donalda Tuska.

– Nie powiem nic odkrywczego. Zacytuję jego słowa z Sejmu z 2012 roku. To co pan dzisiaj robi, to potrafi każdy pętak. Tak proszę pana, to co pan dziś robi, to potrafi każdy pętak. Pan powinien być tutaj i bronić polskich miejsc pracy i polskiej gospodarki, a nie być na usługach Niemców! – powiedział szef „S”.

www.tysol.pl