Koncert poetycko-refleksyjny pt. „Wielki Polak – Kardynał Stefan Wyszyński” ma upamiętniać postać naszego rodaka, Prymasa Tysiąclecia. W programie koncertu zabrzmią utwory klasyczne m.in.: J. S. Bacha, Ch. Gounoda oraz piosenka literacka autorstwa m.in. B. Okudżawy, J. Kaczmarskiego, P. Gintrowskiego. Koncert dzięki komentarzom pomiędzy utworami przybliży nam prawdę o Wielkim Polaku, który dzięki swej niezłomnej postawie ocalił Kościół w Polsce i tym samym poprowadził naród polski do WOLNOŚCI. Całość dopełni biograficzna wystawa elementarna przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN – „Stefan Wyszyński”.

Podczas koncertu wystąpią:

Agnieszka Bielanik – Witomska– wokalistka, reżyserka, artystka przez lata związana z Kabaretem Pod Egidą Jana Pietrzaka, płocczanka, związana przez lata z płocką Farą,

Jerzy Gościński– solista Operetki Śląskiej, Gliwickiego Teatru Muzycznego, pedagog,

Krzysztof Świtała – trębacz, muzyk orkiestrowy, kameralista i solista, muzyk sesyjny,

Klaudiusz Jania– pianista, organista, kompozytor, dyrygent, aranżer,

Mecenas koncertu – PKN ORLEN,

Patronat Medialny – Katolickie Radio Diecezji Płockiej,

Partner – Parafia pw. Św. Bartłomieja w Płocku,

Organizator – Fundacja Music Art z Gliwic.

Wcześniej Koncert pt. „Wielki Polak Kardynał Stefan Wyszyński” odbył się również w Gliwicach https://www.youtube.com/watch?v=woRb1qDrAYI&t=6s

Koncert, pt. ,,Wielki Polak – Kardynał Stefan Wyszyński”, odbędzie się w dniu 11 czerwca (sobota) o godz. 18.30 w płockiej Farze.

By Mariusz