W sobotę 5 września odbył się jubileuszowy XX Bieg Uliczny im. Krzysztofa Zywera organizowany przez Zarząd Regionu Płockiego NSZZ „Solidarność”. W tym roku pomimo ograniczeń związanych z panującą pandemią, liczba uczestników dopisała, ponieważ pobiegło około 250 uczestników.

Pierwsi pobiegli najmłodsi, z klas 1-3 szkół podstawowych ( 300m), później klasy 5-8 ( 700m), następnie szkoły ponadgimnazjalne ( 1.300 m). W południe wystartowały osoby niepełnosprawne na dystansie 2600 m. Najdłuższy był bieg OPEN, w którym mogli wziąć udział wszyscy chętni. Ten bieg odbywał się na dystansie 7800 m. Nowością w tym roku była kategoria Nordic -Walking na dystansie 2600m, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Przed rozpoczęciem głównego biegu OPEN – uczestnicy, jak i mieszkańcy Płocka pompowali dla maleńkiej Zosi Paczwy, która choruje na SMA1. Przez cały czas trwania imprezy, nasi wolontariusze zbierali pieniążki do skarbonek na rzecz tego maleńkiego Aniołka. Kwota 1300zł zasiliła konto dziewczynki.

Sponsorem głównym wydarzenia był PKN ORLEN S.A