20160910_140732

IX Kolarskie Kryterium Uliczne Płońskiej Solidarności , które odbyło się 10 września 2016 roku było niezwykle udane. Wyścigom  towarzyszyły zarówno emocje jak i frekwencja u zawodników i obserwatorów kolarskich zmagań. Rywalizacja , która toczyła się w siedmiu kategoriach wiekowych, stała na bardzo wyrównanym poziomie oraz obfitowała w ogromne emocje.

W najmłodszej kategorii wiekowej rocznik 2011 i młodsi – triumfatorem został Nataniel Rogowski – Szachewicz. Najmłodszym zawodnikiem był dwuletni Adam Kurzątkowski z Płońska.

Wśród nieco starszych uczestników wyścigu rocznik 2003 – 2001 na trasie liczącej 10 km  pierwsze miejsce zajął Mikołaj Kawecki, drugie Bartosz Ciarka. Trzeci była Patrycja Jędrzejak.

W kategorii wiekowej  rocznik 2000 – 1997 trasa liczyła 14 km najlepszy okazał się Adam Kuszmider, a poza nim na podium znaleźli się także Damian Kaczmarczyk i Paweł Sieliwiak..

W kategorii wiekowej 1996 – 1976 najszybciej 14 kilometrową trasę pokonał Kamil Kuszmider, a tuż za nim na metę dojechali , kolejno : Bartłomiej Kołoska i Damian Chorzewski.

Równie emocjonalnie przebiegała rywalizacja w najstarszej grupie wiekowej (1975 i starsi ). Pierwsze miejsce na trasie liczącej 14 kilometrów wywalczył Tomasz Piotrowski. Tuż za nim na metę dojechał Sławomir Sokolnicki, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Andrzejowi Ferskiemu.

Zgodnie z tradycją kryterium  organizatorzy – płoński oddział Solidarności nagrodzili najlepszych kolarzy pucharami i dyplomami. Puchary w tym roku zostały ufundowane przez Płoński Oddział NSZZ ”Solidarność” w Płońsku i starostę powiatu płońskiego Andrzeja Stolpę. Wszyscy uczestnicy wyścigu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wzięli udział w loterii fantowej. Nagrodami były trzy rowery: jeden z nich ufundowany został przez przewodniczącego NSZZ ”Solidarność” Region Płocki  Jerzego Obrębskiego, oraz sprzęt RTV i AGD między innymi tablet, kuchenka mikrofalowa, odkurzacz, roboty kuchenne, tostery, opiekacze, gofrownice, głośniki multimedialne, power bank oraz wiele innych ufundowane przez NSZZ ”Solidarność” Oddział w Płońsku, NSZZ ”Solidarność” Region Płocki, zakładowe organizacje związkowe zrzeszone w Oddziale NSZZ ”S” w Płońsku i sponsorów.

Andrzej Rutkowski

20160910_132746(1) 20160910_135437