Rzecznik PiS

Posłanka Elżbieta Witek została nowym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpiła na tym stanowisku Marcina Mastalerka. O zmianie na stanowisku rzecznika partii i klubu parlamentarnego PiS, prezes Jarosław Kaczyński poinformował na konferencji prasowej. Przedstawiając osobę nowej rzecznik, powiedział,  że jest „doświadczonym parlamentarzystą, osobą, do której ma pełne zaufanie, osobą doskonale zorientowaną”.

Elżbieta Witek jest posłanką PiS z okręgu legnicko – jeleniogórskiego. Obecnie jest prezesem Prawa i Sprawiedliwości okręgu legnicko-jeleniogórskiego. W Sejmie zasiada od trzech kadencji. Ma 58 lat. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zawodu jest nauczycielką. Pełniła funkcję dyrektora w Szkole Podstawowej Nr 2, oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze. W Sejmie pracuje w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich. Jest również przewodniczącą Komisji Etyki Poselskiej.

Elżbieta Witek jest członkiem „Solidarności” oświatowej w Jaworze od 1980 roku. W 1982 roku skazana przez kolegium na 3 miesiące aresztu.

Serdecznie gratulujemy objęcia nowej funkcji.

www.solidarnosc.org.pl/legnica