Dnia 18 czerwca 2023 roku  o godz. 12.00 uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez ks. Wiesława Kanię, dyrektora wspólnoty zakonnej i proboszcza parafii św. Stanisława Kostki w Płocku z okazji „Wydarzeń Czerwca 76”.

Poruszającą homilię wygłosił ks. Krzysztof Toczyski. Uczestniczyły delegacje wraz z pocztami sztandarowymi m.in. z Regionu Ziemia Radomska, Ursusa  Regionu Mazowsze, jak i nasze Płockie, czyli poczet Regionu Płockiego, Oddziałów Sierpc oraz Gostynin, a także komisji międzyzakładowych i zakładowych na czele z przewodniczącym Andrzejem Burnat, zastępcami, i członkami prezydium.

Po mszy św. zostały złożone kwiaty pod pomnikiem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszko oraz Protestów Robotniczych. Przed złożeniem kwiatów odśpiewano hymn narodowy. Następnie przewodniczący Andrzej Burnat skierował do obecnych słowa podziękowania. Wyraził także wdzięczność wszystkim, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach czerwcowego zrywu, a także zaznaczył, że pozostanie on inspiracją do zmagań ze złem i w obronie wolności.

Jest to pierwszy z etapów upamiętnienia ofiar tamtych czasów. Następny będzie za tydzień w Radomiu, a za dwa tygodnie Warszawa – Ursus.

By Mariusz