Pismo Sławomira Neumana

Pismo do przewodniczącego

służba

Szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann zwrócił się do przewodniczącego NSZZ „Solidarność” z wnioskiem analizę i opinię w sprawie nowelizacji ustawy o służbie cywilnej. To przejaw niebywałej hipokryzji pańskiego ugrupowania – odpowiada Piotr Duda. Piotr Duda przypomina szefowi klubu PO, że przez 8 lat miało za nic dialog społeczny, wprowadzało liczne – kluczowe z punktu widzenia pracowników i społeczeństwa – akty prawne bez konsultacji społecznych i pyta co się stało, że PO tak nagle zrobiło się dbałe o opinie związków zawodowych? – Przypomnę Panu, że w 2010 roku w bardzo podobnej sprawie wprowadziliście Państwo bez jakichkolwiek konsultacji i w ogromnym tempie ustawę o racjonalizacji zatrudnienia w służbie cywilnej – czytamy w odpowiedzi. Na koniec Piotr Duda poinformował Sławomira Neumanna, że NSZZ „Solidarność” otrzymała od autorów powyższy akt prawny i w ramach uprawnień przysługujących reprezentatywnym ogólnokrajowym centralom związkowym dokona w ramach dialogu społecznego analizy i wyda stosowną opinię. – Stanie się tak niezależnie od Waszego wniosku – pisze na koniec Piotr Duda. W załącznikach list Sławomira Neumanna i odpowiedź Piotra Dudy.