duda

Aktywność i wspólnota, to słowa klucze rozpoczynającej się właśnie prezydentury. Przez ponad 10 godzin w czwartek 6 sierpnia Andrzej Duda został zaprzysiężony, wygłosił cztery wystąpienia, w tym orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym, wziął udział w mszy św. za Ojczyznę, przejął zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi, odebrał najwyższe państwowe odznaczenia, a na koniec spotkał się z przybyłymi przed pałac prezydencki zwolennikami i rozmawiał z internautami.


To co zapamiętamy z tego dnia, to tłumy ludzi, niezwykle radosną atmosferę i dwa słowa dominujące w wystąpieniach: aktywność i wspólnota. Prezydent apelował o budowanie wspólnoty, która pozwoli osiągać wielkie cele. Nawiązał do wspólnoty z lat 80-tych, tej z czasów „Solidarności”. Mówił o wzajemnym szacunku i życzliwości.
Odnosząc się do swoich przedwyborczych obietnic zadeklarował – i to kilkakrotnie – że zamierza się z nich wywiązać. Określił siebie człowiekiem niezłomnym, który będzie prowadził politykę aktywną i otwartą, wsłuchującą się w głos obywateli.
Tę aktywność ma być szczególnie widać w polityce zagranicznej. Z kolei podczas oficjalnej uroczystości przejęcia zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi prezydent zadeklarował aktywność i wsparcie w modernizacji polskiej armii.
Więcej na Facebook prezydenta
Całe orędzie można przeczytać tutaj>>>

By admin