4

Wielki festyn rodzinny „Solidarność pokoleń” z okazji 35. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, który odbędzie się w sobotę 29 sierpnia na terenach Stoczni Gdańskiej, to główna impreza organizowana przez Związek z okazji swojego jubileuszu.

– Chcemy aby to było radosne święto wszystkich Polaków – mówił podczas konferencji prasowej przewodniczący Piotr Duda. To będzie wielki rodzinny festyn otwarty dla wszystkich, którzy będą chcieli wziąć w nim udział. Robimy to pod hasłem „Solidarność pokoleń”, bo związek zawodowy „Solidarność” to już przynajmniej cztery pokolenia.

Tego dnia staną dwie sceny. Na scenie piknikowej zagra Papa D. Boney’M oraz Maciej Miecznikowski, Maciej Markiewicz i Katarzyna Rogalska. Pojawią się też liczne atrakcje dla całych rodzin, w tym konkursy i parki zabaw dla dzieci. Początek 15.00.

Piotr Duda zapowiedział również, że przed rozpoczęciem koncertu na scenie pojawi sie prezydent Andrzej Duda i minister kultury Małgorzata Omilanowska oraz – jeśli się uda – czterej przewodniczący NSZZ „Solidarność”: Lech Wałęsa, Marian Krzaklewski, Janusz Śniadek oraz Piotr Duda. – Chcemy choć przez kilka godzin być razem, żeby to była prawdziwa solidarność pokoleń.

Wieczorem na scenie głównej odbędzie się retransmitowany przez TVP1 koncert „My Naród”.  – Tytuł nawiązuje do historycznego przemówienia wygłoszonego przez Lecha Wałęsę 15 listopada 1989 roku przed Kongresem Stanów Zjednoczonych – mówił na konferencji Dariusz Przebinda z agencji TOProduction, która jest producentem koncertu. Będzie to koncert-manifestacja miłości do naszej Ojczyzny. Radosna demonstracja patriotyzmu naszych czasów. Na koncercie pojawi się plejada polskich, najpopularniejszych artystów, reprezentujących wszystkie pokolenia i różne style muzyczne. Wśród nich: Krzysztof Cugowski, Lombard, Sztywny Pal Azji, Elektryczne Gitary, Natalia Przybysz, 4PMC, Skubas, Daab, SexBomba, Tomek Lipiński, Złe Psy, Eldo, Dawid Kwiatkowski i Jan Pietrzak. Wykonają największe, bliskie sercom Polaków, najsłynniejsze piosenki o Polsce. Koncert poprowadzą: Anna Próchniak oraz Maciej Musiał. Początek koncertu 19.30. Retransmisja koncertu „My Naród” będzie miała miejsce w TVP1 w poniedziałek 31 sierpnia o godz. 20.00.

Współproducentem koncertu jest Narodowe Centrum Kultury. Biorący udział w konferencji dyrektor NCK Krzysztof Dudek podkreślał, że bardzo się cieszy, że NCK może brać udział w tak wspaniałym i ważnym przedsięwzięciu.

Całość festynu zakończy koncert gwiazdy: Chrisa de Burgha – słynnego irlandzkiego piosenkarza i kompozytora, który przyjął zaproszenie do uświetnienia obchodów 35-lecia NSZZ „Solidarność”. Początek godz. 22.00.

Więcej o rocznicy sierpnia i imprezach rocznicowych można przeczytać tutaj>>>

By admin