kapitula

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyznało nagrody w drugiej edycji konkursu „Kreator miejsc pracy”. Konkurs wyróżnia pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz zatrudnili najwięcej pracowników w ubiegłym roku. – „Solidarność” wspiera takie inicjatywy – mówi Piotr Duda, szef Związku.

Kapituła konkursu, w skład której wchodziła także „Solidarność”, przy wyborze zwycięzców brała również pod uwagę jakość miejsc pracy czyli liczbę pracowników zatrudnionych na podstawie umów o pracę, oferowanie szkoleń i stosowanie dodatkowych systemów wynagradzania oraz zatrudnianie osób do 30. roku życia, tych z grupy 50+ oraz niepełnosprawnych.
Wyróżnienia zostały przyznane w pięciu kategoriach: mikro- i małe przedsiębiorstwa, średnia firma przemysłowo-produkcyjna, średnia firma handlowo-usługowa, duża firma przemysłowo-produkcyjna oraz duża firma handlowo-usługowa.
W grupie małych pracodawców pierwsze miejsce zdobyła Rawsko-Bialska Spółdzielnia Socjalna „Nadzieja i praca”. W kategorii średnich firm z branży przemysłowo-produkcyjnej zwyciężyła firma August Faller sp z o.o. W konkurencji średnich przedsiębiorstw działających w sferze handlowo-usługowej pierwsze miejsce zajęła Grupa HRC, która zajmuje się doradztwem i procesami rekrutacyjnymi. Z kolei najważniejsze wyróżnienie w kategorii dużych przedsiębiorstw przemysłowo-produkcyjnych przypadło firmie Lacroix Electronics sp z o.o., produkującej podzespoły elektroniczne dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej.
– „Solidarność” zawsze pochwala nagradzanie dobrych praktyk. Z tego też powodu przyjąłem zaproszenie do udziału w kapitule konkursu – mówi Piotr Duda – Oczywiście pozytywne jest to, że w konkursie wyróżnia się pracodawców, którzy zatrudniają pracowników, ale dużo ważniejsze jest to, że w konkursie liczy się też jakość tych miejsc – dodaje i przypomina, że Związek co roku nagradza pracodawców w konkursie Pracodawca Przyjazny Pracownikom. – Ale staramy się też wspierać inne inicjatywy – dodaje lider „Solidarności”.

By admin